Apple sa rozhodol rozšíriť rozsah služby Emergency SOS, ktorá vám umožňuje poslať správu záchranným službám, keď ste mimo dosahu mobilnej siete. Z tejto funkcie budú ťažiť obyvatelia viacerých krajín Európy.

Núdzové SOS je jednou z prvých služieb tohto typu ponúkaných výrobcami smartfónov, ktorá umožňuje využitie satelitnej komunikácie v krízových situáciách.

Schéma fungovania tohto riešenia je veľmi jednoduchá – ak sa nepodarí pokus o spojenie s číslami tiesňového volania, na obrazovke mobilného zariadenia sa zobrazí možnosť poslať správu cez satelitnú komunikáciu. Jej obsah sa určuje na základe krátkeho prieskumu, počas ktorého upresňujeme konkrétne informácie o aplikácii a zdieľame aj polohu nášho smartfónu.

Toto riešenie bolo spočiatku dostupné len v USA a Kanade, no Apple sa rozhodol rozšíriť ponuku tohto riešenia aj do európskych krajín. Teraz budeme túto službu využívať aj vo Francúzsku, Nemecku, Írsku a Spojenom kráľovstve. Dôležité je, že Apple oznámil, že budúci rok získajú prístup k tejto službe viac krajín.