Mnohých nadšencov štyroch kolies určite zaujímajú spôsoby tuningu vozidla. Tuning zahŕňa viac ako len zvyšovanie výkonu. Rozlišujeme mechanický a optický tuning alebo ladenie. Mnoho majiteľov áut, ale aj mladých nadšencov uprednostňuje optický tuning pred mechanickým. Prečo?

Auto totiž vyzerá lepšie a každý outsider si pri pohľade na „pick-up auto“ myslí, že pod jeho kapotou je niečo úžasné. Ide o klasický trik, ktorý využívajú nielen tí menej majetní. Nájdu sa však aj fajnšmekri, ktorí idú oveľa ďalej. Tuningom auta robia veci, ktoré sú pre ostatných ľudí jednoducho nepochopiteľné. Niekedy investujú veľa peňazí, aby vynikli z davu.

Aké sú najdrahšie automobilové disky?

Predmetné disky sú nákupom nedostupným pre priemerného smrteľníka. Takúto zostavu si môžu dovoliť len tí najbohatší. Stojí za zmienku, že ich cena často prevyšuje náklady na luxusný dom a sú to len zdanlivo 4 disky. Cenu pneumatík tu možno úplne vynechať, pretože ide o zanedbateľný zlomok ceny samotných diskov. Koľko stoja? Ako sa líšia od ostatných diskov? Nastal čas odpovedať na tieto otázky.

Je čas zapnúť si bezpečnostné pásy a pevne sa držať sedadla. Predmetné disky vyrába Asanti. Ide o disky z ľahkého kovu, no rozdiel je v doplnkoch. Sú to tie, ktoré drasticky zvyšujú ich cenu. V týchto diskoch je vsadených až 26 000 diamantov. Áno! Dvadsaťšesťtisíc! Cenu ráfikov vyháňajú nahor najmä diamanty. Akoby to nestačilo, na dokončenie konečnej hodnoty ráfikov je vsadených aj 1 200 rubínov.

Hodnota je ohromujúca a niet divu, že je ťažké si ju predstaviť. Je to triviálne – 2 000 000 dolárov. Oplatí sa zopakovať, sú to dva milióny dolárov. Tieto exkluzívne disky padnú ako uliate na rovnako exkluzívne vozidlá ako Bentley alebo Rolls Royce.