Savé, jemné, rýchloschnúce – to sú len niektoré z výhod autodoplnkov z mikrovlákna. Zistite, čo presne toto mikrovlákno je a čím by ste si mali vybaviť garáž, aby ste sa tešili z čistého a dobre udržiavaného auta.

Čo je mikrovlákno?

Mikrovlákno je špeciálny typ vlákna, ktoré sa vyrába z vhodne zvolenej zmesi extrémne tenkých polyamidových (nylonových) vlákien, ktorým vďačí za svoju savosť, a polyesterových vlákien, ktoré mu dodávajú štruktúru. Teraz zistite, prečo potrebujete v aute mikrovlákno.

Takto vyrobené látky sú ideálne na čistenie aj tých najchúlostivejších povrchov, vrátane laku auta. Mikrovlákna použité v mikrovlákne sú 10-krát tenšie ako hodváb, 30-krát tenšie ako bavlna, 40-krát tenšie ako vlna a 100-krát tenšie ako ľudské vlasy. V žiadnom prípade teda nie sú schopné poškodiť ani tie najnáchylnejšie povrchy.

Pri výbere autodoplnkov z mikrovlákna venujte zvláštnu pozornosť gramáži vyznačenej na obale výrobcom, vyjadrenej v jednotke g/m2. Čím je vyššia, tým bude látka mäkšia a savejšia vďaka väčšej hustote mikrovlákien.

Najúžitočnejšie doplnky z mikrovlákna

Ak si plánujete umývať auto sami, určite si zaobstarajte aspoň základnú sadu potrebných autodoplnkov z mikrovlákna.

Tu nájdete tie, ktoré obzvlášť odporúčame:

  • rukavica na umývanie auta – veľmi pohodlná na používanie a ľahko sa prispôsobí čistenému povrchu;
  • utierka z mikrovlákna určená na umývanie okien a zrkadiel;
  • súčasťou sú utierky z mikrovlákna, skvelé na čistenie interiéru auta a leštenie karosérie;
  • deka z mikrovlákna – ideálna na vysušenie karosérie auta aj jedným pohybom (stačí ju rozložiť na mokrý povrch a miernou rýchlosťou stiahnuť k zemi);
  • kefa na umývanie ráfikov zakončená špongiou upravenou vrstvou mikrovlákna.

Oplatí sa doplniť si súpravu tej najlepšej kvality a investovať do nej viac peňazí, pretože vám bude slúžiť dlhé roky, aj keď budete jej prvky intenzívne využívať a veľakrát umývať.